هاردهای بدسکتور

انواع خرابی مشکلات هارد

-1بدسکتور هارد

بطور معمول بیشتر هارد دیسک های که بدسکتور دارند قابل بازیابی اطلاعات هستند و همچنین بعد از بازیابی اطلاعات می توان آنها را تعمیر کرد .

-2کندی هارد دیسک

بیشتر هارد دیسک های که کند هستند قابل بازیابی و تعمیر هستند. کندی دلایل گوناگونی دارد که باید توسط متخصص تشخیص داده شود ، همیشه کندی بخاطر بدسکتور نیست بلکه خرابی ماژول ها و پر شدن لیست خرابی ها و ... باعث کندی در هارد دیسک می شود.

-3خرابی ماژول ها هارد دیسک

خرابی ماژول های هاردیسک مشکلات فراوانی برای هارد دیسک ایجاد می کند که میتوان به کندی ، عدم نمایش صحیح ظرفیت ، عدم شناسایی ، ایجاد بدسکتور  و ... اشاره کرد . اینگونه خرابی را میتوان با پروسه اصلاح ماژول رفع نمود و مشکل هارد دیسک را برطرف کرد. شرکت امداد سیستم قم با بروز بودن ابزار ها و دستگاه های موجود می تواند  ماژول های هر نوع هاردی و با هر ظرفیت و رابطی  را اصلاح نماید و مشکل هارد دیسک را برطرف کند.

-4ضربه خوردن هارد دیسک

در این خصوص می توان گفت که بازیابی اطلاعات تا 70 درصد است و تعمیر اینگونه هاردها ارزش منطقی ندارد . البته خرابی ایجاد شده توسط ضربه مهم است و درصد موفقیت یا عدم موفقیت را تحت تاثیر قرار می دهد.

توصیه این است که در حفظ هارد دیسک ها چه در نوع اینترنال و چه در نوع اکسترنال بسیار دقت فرمایید حتی ضربه های خیلی ضعیف.

-5برد هارد دیسک

در این گونه خرابی اگر برد تعمیر نشود قابل تعویض است. تقاضای ما از شما این است که  اگر برد هارد دیسک حتی شکسته است آن را حفظ کنید چون در مواقعی بسته به نوع ، رابط ، ظرفیت و برند جهت تعمیر یا بازیابی اطلاعات برد اصلی هارد مورد نیاز است.

ما آرشیو نسبتا کاملی از انواع برد هارد دیسک داریم.

-6هد یا موتور

در این گونه مشکل با تعویض هد یا موتور می توان به اطلاعات دسترسی پیدا کرد البته درصد موفقیت 50% است. قابلیت تعمیر در این موارد بسیار اندک است و ارزش منطقی ندارد.

-7عدم شناسایی ( دیتکت نشدن هارد)

علت های بسیار متنوعی در بروز این مشکل دخیل هستند. بیشتر این گونه هارد دیسک ها قابل بازیابی هستند . در مورد تعمیر اینگونه هارد دیسک ها هم میتوان گفت بستگی به نوع و برند قطعه دارد . برای مثال هارد دیسک ها سیگیت بیشتر از برند های دیگر به این مشکل بر می خورند که در اکثر مواقع قابل رفع می باشد.

-8ویروسی شدن

اطلاعاتی که توسط ویروس پاک یا تخریب می شود قابل بازیابی است.اما در مواقعی ویروس ها باعث عدم دسترسی کاربر به اطلاعات می شود که برای مثل پیغام فرمت در هنگام باز کردن یک یا چند درایو که از فرمت کردن جدا باید خودداری نمود.

-9حذف پارتیشن

این مورد که بیشتر توسط کاربر ایجاد می شود در صورت نداشتن مشکل دیگری قابل بازیابی اطلاعات است و اطلاعات مثل روز اول بازیابی می شود. ساخت پارتیشن مجدد و هرگونه دستکاری به شما در خراب کردن اطلاعات کمک می کند.

-10عدم نصب ویندوز و سیستم عامل

مشکلات بالا عموما باعث نصب نشدن سیستم عامل مخصوصا ویندوز ایکس پی می شوند که می توان آنها را رفع نمود.

-11پسورد هارد دیسک

پسورد های سخت افزاری انواع هارد دیسک ها براحتی برداشته می شود .

-12کم شدن ظرفیت هارد دیسک

عواملی مختلف باعث بروز این مشکل می شود که می توان آن را اصلاح کرد .

 

ساعت پاسخگویی 16_8