سوالات مـتـداول

          من یک laptop مدل sony با هارد 120 دارم که قبلا 3 پارتیشن با فایل سیستم NTFS داشته. با استفاده از DVD خود لپ تاپ مجدد ویندوز نصب کرده ام. بعد از اتمام کار کل هارد من تبدیل به یک پارتیشن شده است .آیا اطلاعات قابل بازیابی است؟ من از نرم افزارهای بازیابی اطلاعات نیز استفاده کردم , اما این نرم افزار نتوانست اطلاعات laptop را بازیابی کند.


 • بله . اطلاعات هارد دیسک لپ تاپ شما با اسامی قبل و بصورت کامل قابل بازیابی است.

  هارددیسک من maxtor 160 GB است وقبلا یک پارتیشن 40GB برای درایو C و چهار پارتیشن 30GB داشته. هارد دیسک را پارتیشن بندی و مجددا windows نصب کرده ام. ظرفیت پارتیشنهای جدید 40GB می باشد. اطلاعات درایو D و E قبل مورد نیاز است. آیا امکان بازیابی اطلاعات وجود دارد؟ ضمنا فایل سیستم قبلی 32 بوده که در حال حاضر NTFS میباشد.


 • بله .با توجه با اینکه ویندوز نصب شده روی درایو C هارددیسک است ، بنابراین اطلاعات هارددیسک شما بصورت کامل قابل بازیابی میباشد.

  هارد من SEAGATE 80 GB است. کامپیوتر در حال کار بوده که ناگهان هنگ کرد. بعد از روشن کردن سیستم ، هارد دیسک 33GB شناخته میشود. هارد دیسک 4 پارتیشن 20GB دارد و اطلاعات درایو آخر را احتیاج دارم. آیا شما توانایی بازیابی اطلاعات پارتیشنهای این هارد دیسک را دارید و آیا هارد من بعد از بازیابی قابل استفاده می باشد؟


 • بله .اطلاعات و پارتیشنهای این هارد دیسک قابل بازیابی است . بعد از بازیابی هارد دیسک شما نیز قابل استفاده خواهد بود.

  من در حال نصب ویندوز بودم که ناگهان سیستم هنگ کرده. هارد دیسک سیستم 320GB و مدل WESTERN DIGITAL است.بعد از RESET کردن سیستم و BOOT کردن سیستم با CD ویندوز تمام پارتیشنهای هارد از بین رفته . آیا شما امکان بازیابی اطلاعات را دارید ؟ آیا اطلاعات با اسامی قبلی خود قابل بازیابی است؟


 • اطلاعات شما با اسامی قبلی خود قابل بازیابی است.

  من یک هارد دیسک STM31000340AS دارم که ظرفیت آن یک ترابایت است. بدون هیچ اتفاقی دیگر هارد دیسک شناسایی نمیشود . هارد را برای گارانتی بردم گفتند برای بازیابی اطلاعات نمیتواتتد کاری انجام بدهند و این مدل هاردها بصورت کلی چنین مشکلی دارند. من کار کپچر و منتاژ فیلم انجام میدهم و به اطلاعاتم نیاز دارم. شما امکان بازیابی اطلاعات این هارد دیسکها را دارید؟ آیا هارد من از در صورت بازیابی از گارانتی خارج میشود؟

   


 • هاردهای سری ST31000340AS و STM31000340AS و STM3500320AS بعد از مدتی کار کردن شناسایی نمیشوند. ما تجهیزات بازیابی کامل این هارد دیسکها را داریم و میتوانیم اطلاعات را بصورت کامل بازیابی کنیم. هارد شما در شرایط گارانتی باقی میماند.

  پاور دستگاه من به دلیل 2 فاز شدن برق ورودی سوخته و باعث شده تمام قطعات کامپیوتر من بسوزد. هارد من مدل STM3500320AS است که آن نیز سوخته و در حال حاضر وقتی هارد دیسک را به پاور وصل میکنم باعث خاموش شدن پاور میشود.آیا این هارددیسک قابل تعمیر است و اطلاعات داخل آن را شما می توانید بازیابی کنید؟


 • هارددیسک شما قابل بازیابی است. لطفا برای اینکه صدمه بیشتری به هارد وارد نشود از وصل کردن آن به پاور خودداری کنید. هارد شما بعد از بازیابی تعمیر خواهد شد.

  من یک هارد دیسک maxtor 120 GB دارم که ناگهان کامپیوتر هنگ کرد و بعد از RESET کردن سیستم هارد قابل شناسایی نبوده. بعد از خارج کردن هارد از کیس مشاهده کردم که قطعاتی روی برد کنترولر هارد دیسک بصورت کامل سوخته و باعث سیاه شدن و دوده گرفتن سطح برد هارد دیسک گردیده. من احتیاج به اطلاعات داخل هارد دیسک دارم. آیا شما امکان بازیابی اطلاعات هارد دیسک من را دارید؟


 • بله . اطلاعات شما قابل بازیابی است. فقط هارد دیسک خود را به پاور وصل نکتید. چون امکان صدمه بیشتر وجود دارد.

  من یکی از پارتیشنهای هاردم را فرمت کرده ام. آیا شما میتوانید تمام فایلهای من را با اسامی قبل بازیابی کنید؟ از نرم افزارهای ریکاوری استفاده کرده ام ام فایلهای من با اسامی قبل بازیابی نشده. ( من چیزی روی پارتیشن فرمت شده کپی نکرده ام )


 • اطلاعات شما با اسامی سابق قابل بازیابی می باشد.

  من در حال نصب ویندوز بودم . در هنگام نصب درایو C را انتخاب کردم اما بعد از نصب ویندوز متوجه شدم که تمام اطلاعات درایو D من از بین رفته و ویندوز روی آن درایو نصب شده است.آیا اطلاعات آن درایو قابل بازیابی است؟ ( فایلهای مورد نظر من عکس است که با فرمت JPG ذخیره شده بود).


 • بله. آن قسمت از پارتیشن شما که فایلهای ویندوز روی آنها ریخته نشده قابل بازیابی میباشد.

  هارد من برای عکاسی است و اکثر اطلاعات با فورمت jpg و psd می باشد. پارتیشنهای این هارد دیسک پاک شده . برای بازیابی به یکی از مراکز مراجعه کردم اما آنها نتوانستند فایلهای من را با اسامی قبل ریکاوری کنند و اکثر فایلها بصورت کوچک نمایش داده میشود. اطلاعات بازیابی شده را در یک هارد جدید به من تحویل داده اند و هیچ فایلی روی هارد صدمه دیده کپی نشده. شما می توانید عکسها را کامل و با اسامی قبل بازیابی کنید؟


 • اطلاعات شما قابل بازیابی است. اگر اطلاعاتی روی هارد شما کپی نشده باشد عکسها با همان پوشها و اسامی قبل بازیابی خواهد شد.

  من یک هارد دیسک WESTERN DIGITAL 500 GB دارم که کل آن را یک پارتیشن کرده بودم. کار من تدوین فیلم است.در هنگام کار سیستم ناگهان ریست شد و بعد از بالا آمدن مجدد ویندوز متوجه شدم که فایلهایی که روی آنها مشغول کار بودم از بین رفته . آیا امکان بازیابی وجود دارد؟


 • بله اطلاعات مورد نیاز شما قابل بازیابی است.

  من یک هارد EXTERNAL دارم. هارد در حال کار بوده که از روی میز به زمین افتاد.با توجه با اینکه هارددیسک ضربه خورده آیا اطلاعات آن را شما میتوانید بازیابی کنید؟ ( در حال حاضر وقتی هارد را روشن میکنم هیچ صدایی از داخل آن شنیده نمیشود )


 • بله. به احتمال 80 % اطلاعات شما قابل بازیابی است.

  من یک هارد دیسک 500 گیگ Maxtor دارم که حدود 2 ماه است که خریداری کردم. بعد از اینکه کامپیوتر را خاموش کردم دیگر هارد شناسایی نمیشود. هیچ اتفاقی هم مثل ضربه یا نواسانات برق ویا جابجایی هارد پیش نیامده. اطلاعات خیلی مهمی روی این هارد وجود دارد که مربوط به کارهای طراحی میشود. آیا اطلاعات من قابل بازیابی است.


 • بله. اطلاعات شما قابل بازیابی است . هارد شما جزء هاردهای مشکل دار سری STM3500320AS است.اطلاعات شما بصورت کامل بازیابی میشود.

  من یک هارد دیسک 500 گیگ Maxtor دارم که حدود 2 ماه است که خریداری کردم. بعد از اینکه کامپیوتر را خاموش کردم دیگر هارد شناسایی نمیشود. هیچ اتفاقی هم مثل ضربه یا نواسانات برق ویا جابجایی هارد پیش نیامده. اطلاعات خیلی مهمی روی این هارد وجود دارد که مربوط به کارهای طراحی میشود. آیا اطلاعات من قابل بازیابی است.


 • بله. اطلاعات شما قابل بازیابی است . هارد شما جزء هاردهای مشکل دار سری STM3500320AS است.اطلاعات شما بصورت کامل بازیابی میشود.

  هارد دیسک من MAXTOR 160 GB است . در حال کار بودم که ویندوز هنگ کرد. ریست کردم اما ویندوز روی LOGO هنگ می کند و BOOT نمی شود. وقتی هارددیسک را به کامپیوتر دیگری که خود آن ویندوز دارد وصل میکنم آن کامیوتر هم هنگ می کند و BOOT نمی شود.من اطلاعات درایو F و E را که NTFS است احتیاج دارم. آیا شما توانایی بازیابی اطلاعات این هارد دیسک را دارید؟


 • بله. امکان بازیابی از نظر ما وجود دارد. احتمال خرابی فیزیکی در هارد می رود. هارد را به پاور متصل نکنید.بدلیل مشکل سخت افزاری احتمال دارد هد هارد دیسک صدمه ببیند.

  من یک هارد دیسک MAXTOR 250 GB دارم. بعد از نصب ویندوز درایو E هارد دیسک خالی شده است . ( یعنی هیچ اطلاعاتی داخل آن نیست ) ولی از لحاظ حجمی کاملا پر نشان داده می شود. آیا می توانید اطلاعات این هارد دیسک را بازیابی کنید؟


 • بله . اطلاعات هارد دیسک شما بصورت کامل قابل بازیابی است.

  من یک MEMORY 2 GB دارم که برای دوربین عکاسی است. RAM را توسط خود دوربین FORMAT کرده ام. ولی احتیاج به بازیابی اطلاعات آن دارم. با توجه با اینکه مموری با خود دوربین فورمت شده آیا امکان بازیابی اطلاعات وجود دارد؟


 • بله . اطلاعات MRMORY شما قابل بازیابی می باشد.

  من یک هارد دیسک MAXTOR 80 GB دارم. اطلاعات درایو D آن DELETE کرده بودم. با یک نرم افزار ریکاوری روی خود هارد بازیابی کردم. اما بعد از بازیابی هیجکدام از فایلهای من قابل استفاده نیست. آیا شما می توانید اطلاعات پاک شده هارد دیسک را بازیابی کنید؟


 • خیر. بدلیل OVERWRITE روی هارد اطلاعات شما قابل بازیابی نیست.

  آیا هارد دیسک ضربه خورده قابل ریکاوری می باشد؟


 • بله ، البته بستگی به نقص بوجود آمده در هارد دیسک دارد ، در بیشتر مواقع که بعد از روشن شدن صدای تق تق شنیده می شود نیاز به هارد دیسک مشابه دارد و با جراحی و تعویض هد یا پلتر ها بازیابی اطلاعات می شود.

  آیا بعد از فرمت کردن با استفاده از برنامه loص level format 4.0 اطلاعات قابل برگشت است؟


 • اگر این عمل بصورت کامل انجام شود به هیچ عنوان امکان بازیابی اطلاعات وجود ندارد

  هزینه بازیابی اطلاعات یا تعمیر هارد به چه عواملی بستگی دارد؟


 • هزینه بازیابی اطلاعات و تعمیر هارد بیشتر به نقص بوجود آمده بستگی دارد ، ما برای برآورد هزینه فاکتور های زیر را در نظر می گیریم: 1- صرف زمان 2- عیب و نقص بوجود آمده 3- نوع رابط هارد ( Sata-Scsi-SSD- ,IDE,...)

  من یک هارد سوخته وسترن دیجیتال دارم ، به چند نفر از کسانی که در کار کامپیوتر هستند نشان داده ام و گفته اند که سوخته است ، آیا امکان بازیابی اطلاعات وجود دارد؟


 • من یک هارد سوخته وسترن دیجیتال دارم ، به چند نفر از کسانی که در کار کامپیوتر هستند نشان داده ام و گفته اند که سوخته است ، آیا امکان بازیابی اطلاعات وجود دارد؟

  آیا هارد بدسکتوری را می توان تعمیر کرد؟


 • بله ، اما اول باید ریشه بوجود آمدن بدسکتور را در هارد بررسی نمود

  یک هارد ۱TB Seagate دارم که در هنگام کار ضربه ای به هارد وارد شد و دستگاه هنگ کرد. بعد از ریست کردن هارد شناسایی نمی شود صدای تق تق میدهد . آیامی توان اطلاعات هارد را ریکاوری کرد؟


 • هارد شما احتیاج به جراحی دارد. به احتمال ۸۰% اطلاعات شما قابل بازیابی می باشد.

  ویندوز نوت بوک من خیلی کند بالا می آمد و سرعت دستگاه به شدت پایین آمده بود. خواستم اطلاعات را روی هارد اکسترنال کپی کنم که دستگاه هنگ کرد و دیگر بالا نیامد. آیا میتوان اطلاعات هارد من را ریکاوری کرد؟


 • بله می شود – احتمالا هارد شما بدسکتور شده است ولی اطلاعات شما قابل بازیابی می باشد.

  هارد کامپیوتر من ۵۰۰G وسترن دیجیتال می باشد که دیگر توسط دستگاه شناسایی نمی شود. هارد را چک کردم، روشن میشود و صدای ناهنجاری هم ندارد. آیا میتوان اطلاعات آن را بازیابی کرد؟


 • هارد شما هم قابل بازیابی می باشد و هم بعد از ریکاوری کردن قابل استفاده است.

  یک هارد ۱TB اکسترنال دارم. وقتی به کامپیوتر وصل میکنم روشن نمی شود و از داخل هارد صدای صوت ضعیفی به گوش میرسد.آیا میتوان هارد من را ریکاوری کرد؟


 • هارد شما احتیاج به جراحی دارد و احتمالا بعد از ریکاوری قابل استفاده هم می باشد.

  یک سرور HP با ۴ هارد ۱۴۶G SAS داریم که روی RAID 5 بسته شده است. متاسفانه چراغ یکی از هاردها نارنجی شده و RAID دیگر بالا نمی آید که بعد ازبررسی متوجه شدیم یکی از هاردها Failed شده است. آیا میتوان اطلاعات این سرور را بازیابی کرد؟


 • بله – اطلاعات شما قابل ریکاوری می باشد.سپس می توان RAID 5 را راه اندازی کرد.

  یک فلش ۱۶G دارم که وقتی به دستگاه وصل میکنم ارور میدهد و نمی شناسد. اطلاعاتش را نیاز دارم. آیا میتوان اطلاعات فلش را ریکاوری کرد؟


 • باید فلش شما را چک کنیم. اگر چیپ رم سالم باشد میتوان بازیابی کرد.

  هارد ۱۶۰G maxtor من از فاصله ۱متری افتاد زمین و وقتی به دستگاه وصل میکنم درایو های هارد من را نشان نمیدهد. آیا میتوان هارد را تعمیر یا ریکاوری کرد؟


 • در این حالتی که برای هارد شما اتفاق افتاده احتمالا هد آسیب دیده و باید هارد در CleanRoom جراحی کنیم تا بتوان اطلاعات را بازیابی کرد.

  اطلاعات درایود D من اشتباهاً پاک شده و مجددا روی همان درایو اطلاعات کپی کردم. آیا میشود اطلاعات قبلی من را ریکاوری کرد؟


 • بستگی به این دارد که اطلاعات جدیدی که کپی کرده اید overwrite کرده باشد یا نه.باید چک شود.

  علت صدا های نا هنجار داخل هارد چیست؟


 • وقتی از داخل هارد صدای نا متعارف می آید (تق تق-صدای سوت)، یا هد هارد شما آسیب دیده یا پلیت هارد شما. این اتفاق بیشتر در اثر ضربه خوردن به هارد اتفاق می افتد که در اینصورت فقط باید هارد جراحی شود.


ساعت پاسخگویی 16_8