آشنای وپاک کردن ویروس Autorun.inf


 شناسایی ویروس autorun
در اینجا می فهمیم که اصلا کامپیوترمون به این ویروس گرفتار شده یا نه :
1-با دابل کلیک بر روی درایوها ، محتویات در یک پنجره جدید باز می شود و یا پنجره search می آید.
2-گزینه folder option از منوی tools در my computer حذف شده است.
3-با انتخاب گزینه show hidden files در tools>folder options>view این گزینه کار نخواهد کرد و فایل های مخفی نمایش داده نمی شوند و این گزینه دوباره به حالت don't show hidden files بر می گردد.
4-با دابل کلیک بر روی درایوها یک error نمایش داده می شود.
5-با دابل کلیک بر روی درایوها پنجره open with باز می شود.
task manager-6 یا registry editor غیر فعال می شوند.
7-اگر در run عبارت cmd را تایپ کنید یا بخواهید وارد محیط command prompt شوید با پیغام the command prompt has been disabled by your administrator مواجه می شوید و یا پنجره سریع باز و بسته می شود.
8-وقتی روی درایوهایتان راست کلیک می کنید یه عبارت نامفهوم و عجیب می بینید
-9از منوی start به run رفته و بنویسید cmd و ok کنید حال در محیط command prompt دستور \cd را بنویسید تا به ریشه درایو برسید.اکنون بنویسید dir /ah الان تمامی فایل ها موجود (اعم از مخفی و سیستمی مخفی) را می بینید.اگر فایلی به اسم autorun.inf وجود داشت یعنی ویروسی شده اید.


نکته:
اگر یک موقع سی دی یا دی وی دی خود را وارد کامپیوتر کردید و زمانی که داشتید به محتویات آن نگاه می کردید ، فایلی به نام autorun.inf دیدید نگران نشوید زیرا این فایل ، فایلی است که برای autoplay و همچنین نمایش دادن آیکون CD یا DVD درست شده است.


روش جالب برای پیشگیری از آلوده شدن به ویروس autorun.inf
همان طور که می دانید فایلهای سیستمی ویندوز به راحتی قابل پاک شدن نیستند و همه دوستان نیز می دانند که 2 فایل هم نام نمی توانند کنار هم قرار بگیرند .

پس مسئله تا حدودی ساده شد .

یعنی ما باید یک فایل سیستمی ایجاد کنیم که به راحتی قابل پاک شدن نباشد . و در ضمن باید این فایل را همنام ویروس Autorun.inf درست کنیم .

حالا اگه شما یک فلش آلوده به سیستم وصل کنید ویروس اتوران اقدام به نشستن در root درایوهای شما خواهد کرد اما وقتی این فایل به یک فایل همنام خود برخورد کند باید خود را جایگزین ان کند . اما چون فایلی که ما درست کردیم به صورت سیستمی هست و قابل پاک شدن نیست بنابراین ویروس اتوران در نشستن روی درایوهای ما ناتوان خواهد بود .

و جالبه بدانید ما این فایل سیستمی را به صورت Folder درست میکنیم تا با فایل Notepad ویروس اتوران اشتباه گرفته نشه و شما را دچار سردرگمی نکند .

و وقتی شما به root درایوهاتون مراجعه کردید شکی نداشته باشید که ایا این فایل autorun.inf ویروس هست یا فایلی که شما ساخته اید.

ابتدا به منوی استارت رفته و روی گزینه RUN کلیک کنید و سپس عبارت cmd را تایپ کنید و کلید اینتر را بزنید .

همان طور که می دونید ویروس autorun.inf توی ریشه همه درایوهای شما قرار میگیره . پس ما باید فایلهای خودمون را توی ریشه همه درایوها ایجاد کنیم .

برای وارد شدن به ریشه درایو C کافیه عبارت \cd را تایپ کنید و کلید اینتر را بزنید .

برای ساخت فولدری به صورت سیستمی و با نام autorun.inf از دستوراتی که داخل عکس مشاهده می کنید استفاده کنید . این کار را برای همه درایوهای خودتان انجام دهید.

ساعت پاسخگویی 16_8